Úvod » Študovňa »  Plus » Infozóna ASP » Nepohodlné autosedačky stoja každý rok miliardy v britskej ekonomike
 Infozóna ASP 
Informácie, zaujímavosti, oznamy a rady.
Články z oblasti cestnej premávky a dopravy

Nepohodlné autosedačky stoja každý rok miliardy v britskej ekonomike

 06.10.2019 -  Zaujímavosti -  Autoskolaportal.sk©
V Británii si viac ako tretina vodičov vzala deň voľna pre bolesť chrbta spôsobenú nekvalitnými sedadlami v aute. Podľa prieskumu spoločnosti Volvo Car UK nepohodlné autosedačky stoja britskú ekonomiku miliardy libier ročne.

Ako uviedol autoexpress.co.uk, z 32,4 milióna ľudí zamestnaných v Spojenom kráľovstve sa 68% dopravuje autom za prácou alebo auto používa na pracovné účely. Spoločnosť Volvo uskutočnila prieskum s 2 000 ľuďmi, ktorí vyhoveli týmto kritériám a zistili, že 12 percent si vyžiadalo až dva dni voľna kvôli bolesti chrbta z nekvalitných sedadiel v automobile, zatiaľ čo 13 percent muselo požiadať až o štyri dni.
Päť percent si vzalo voľno celý pracovný týždeň a ďalších päť percent - ekvivalent 2,2 milióna vodičov - využilo voľno viac ako päť dní. Odhadovaná ročná strata pre britské hospodárstvo je celkovo 8,8 miliardy GBP.
Takmer tretina vodičov musela vyhľadať pomoc lekára alebo fyzioterapeuta v súvislosti s bolesťou chrbta spôsobenou zlými kvalitnými sedadlami, čo stojí 191,94 milióna GBP za NHS a návštevy nemocníc.
Z mužov, ktorí odpovedali na prieskum, sa polovica pripustila na to, že najmenej jeden deň voľna z dôvodu bolesti chrbta pri šoférovaní mala voľno, v porovnaní s iba štvrtinou žien.
Po vykonaní samotného prieskumu spoločnosť Volvo dodáva, že jej sedadlá používajú zmesi mäkkej peny na zaistenie pohodlia pre ľudí všetkých tvarov a veľkostí. Pružiny sedadiel sú tiež vyladené na zvýšenie pohodlia a cieľom ergonomického tímu je zaistiť, aby nevznikali žiadne body tlaku napríklad v miestach prešívania. Vývoj nových sedadiel Volvo trvá od koncepcie po hotový výrobok až päť rokov.
Kristian Elvefors, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Car UK, uviedol: „Bolesť chrbta z nekvalitných autosedačiek je väčším problémom, ako si mnohí myslia.
"Nielenže to mnoho stojí britskú ekonomiku v stratách produktivity, pretože zamestnanci čerpajú práceneschopnosť, ale nekvalitné sedadlá v automobiloch tiež zbytočne zaťažujú náklady nemocníc a ordinácie praktických lekárov stovkami miliónov ročne."
© Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie akejkoľvek časti obsahu zo zdrojov ASP je bez predchádzajúceho písomného súhlasu ASP porušením autorského zákona!
Témy
Najčítanejšie
Dôležité čísla
Odporúčame
Odporúčame
VOP • Pravidlá používania • Ochrana údajov • Kontakt
PPP    1254 / 17 / 1 - 51
APP    16
PPK    200
PPA    4
OPK    5
© 2009 - 2024 AUTOSKOLAPORTAL.SK